HETKESEISUGA ON MEIL 571Annetajad 11176Summa kokku
ANNETUSE ALUSTAMINE
Ukraina Kultuurikeskus jätkab vahendite kogumist Ukraina kannatanute abistamiseks kolme vabaühenduse ühiskampaania "Ukraina heaks!" raames aadressil www.ukrainaheaks.ee.
Täname kõiki toetajaid!

MIS TOIMUB?

2013. aasta novembris alanud Ukraina massirahutused on rahva reageering Ukraina presidendi Viktor Janukovichi ja ülejäänud
võimuorganite korrumpeerituse vastu. Rahutused on nõudnud ligi sada inimelu ning vigastada on saanud üle tuhande inimese.

KEDA TOETAME?

Annetuste abil toetame Euromaidanil kannatanuid ja nende peresid, pakkudes nii finantsilist kui ka psühholoogilist tuge ning muud abi.Read more

Kannatanute hulgas on nii tõsiste kehaliste vigastustega (kaotanud jäseme, silma vms) kui ka psühholoogiliste traumadega inimesi. Kuigi kõik kannatajad on saanud praeguseks olulise esmaabi, vajavad nad edaspidi pikaaegset tähelepanu ning ravi (sh proteesid, korduv psühholoogiline nõustamine jms). Samuti on paljud neist inimestest kas madala või keskmise sissetulekuga ning pärit väiksematest Ukraina linnadest ja küladest, kus edaspidine pikaaegne ravi ja rehabilitatsioon on ressursside, sh piisava meditsiinilise ja psühholoogilise abi puudumise tõttu väga keeruline.
Suur osa kannatanutest on vanuses 18-40.
Teiste hulgas vajavad abi ka paljud pikalt protestiaktsioonides osalenud inimesed, kes olid tunnistajateks jõhkrale vägivallale ja kaaslaste surmale ning elasid pikemat aega tugeva pinge all. Mõned kaotasid sel perioodil oma töö, nende dokumendid hävisid jms.

MEIST

Annetuste kogumist Eestis organiseerib MTÜ Ukraina Kultuurikeskus (www.ukk.ee) koostöös Eesti Ukrainlaste Kongressi ja Ukraina Kreeka-Katoliku Kirikuga.Read more

Teeme tihedat koostööd Ukraina heategevuslike organisatsioonidega: Ukraina Rahvusvahelise Abi Koordineerimise Keskus (Haavatutele), Ukraina Rahu Fond ja Caritas Ukraina, kes kriisi ajal spetsialiseerusid kiire ravi- ja olmetoetuste jagamisele. Peale selle on meil tihe koostöö kannatanutega ja Eesti Vabariigi Välisministeeriumiga.
Annetused saab kanda MTÜ Ukraina Kultuurikeskus kontole Swedbank EE882200221059173026, SEB EE401010220229090221 ja Nordea EE061700017003509135, selgitus: "Kannatanute abistamiseks Ukrainas".
Lisaks saab tuua annetusi sularahas Ukraina Kreeka-Katoliku kirikusse, aadressil Laboratooriumi 22, Tallinn.

UUDISED

Suured tänud kõigile annetuste eest! 1. septembriks 2014 oli kokku kogutud 11 176,22 eurot.Read more

Sellest:
1) Haavatutele edastasime 1600 eurot. Inimesed, kes tulid Eestisse ravile ja said rahalist toetust: Aleksei R., Deniss S., Andrij G., Mirtja D., Uljana O., Irina G., Sergei R., Andrij G., Denis S., Aleksii R., Irina G., Sergei R., Andrei S., Boris B., Anton B.
2) Hukkunute lähedastele edastasime 7107 eurot. Lähedastele toimetas raha Oboroni Prikarpattya Heategevusfond.
3) Volodymyr K.-le edastasime 1100 eurot. Operatsioonile peale jala amputeerimist.
4) Kogumiskontole on jäänud 1369,22 eurot.

Viimased toetused